Liga A Prahova, etapa a 23-a. Avancronici şi delegări

Sport (Categoria articolului)

Marţi, 15 mai, este programată o etapă intermediară, restanţă, etapă a 23-a. Iată programul, avancronicile şi delegările:

marţi, 15 mai, ora 18.00
Brebu: AFC Brebu – CS Cornu
Loc în clasament: AFC Brebu – locul 12, CS Cornu – locul 7.
În tur: CS Cornu – AFC Brebu 3-2.
Etapa precedentă: AFC Brebu – CS Blejoi 0-0; CS Cornu – CSO Plopeni 4-0.
În ediţia trecută de campionat: AFC Brebu - CS Cornu 1-2, pe 19 noiembrie 2016; CS Cornu - AFC Brebu 4-3, pe 27 mai 2017.
Arbitri: Viorel Căunei – Gabrie Răduţă, Alex Chioibaşu.

Urlaţi: Unirea Urlaţi – CSO Plopeni
Loc în clasament: Unirea Urlaţi – locul 11, CSO Plopeni – locul 9.
În tur: CSO Plopeni – Unirea Urlaţi 3-0.
Etapa precedentă: Unirea Urlaţi – Teleajen Văleni 3-2; CS Cornu – CSO Plopeni 4-0.
În ediţia trecută de campionat: Unirea Urlaţi - CSO Plopeni 1-0, pe 29 octombrie 2016; CSO Plopeni - Unirea Urlaţi 9-2, pe 12 mai 2017.
Arbitri: Ionuţ Neagu – Emilian Chipon, Gabriel Gruia.

Coada Izvorului: CS Măneşti Coada Izvorului – CS Blejoi
Loc în clasament: CS Măneşti Coada Izvorului – locul 13, CS Blejoi – locul 1.
În tur: CS Blejoi – CS Măneşti Coada Izvorului 4-2.
Etapa precedentă: CS Măneşti Coada Izvorului – Avântul Măneciu 0-2; AFC Brebu – CS Blejoi 0-0.
În ediţia trecută de campionat: CS Blejoi - CS Măneşti Coada Izvorului 4-1, pe 5 octombrie 2016; CS Măneşti Coada Izvorului - CS Blejoi 1-2, pe 29 aprilie 2017.
Arbitri: Mihai Amorăriţei – Iulian Bălănescu, Andrei Sotir.

Ploieşti: Petrolul 95 Ploieşti – Teleajen Văleni
Loc în clasament: Petrolul 95 Ploieşti – locul 10, Teleajen Văleni – locul 6.
În tur: Teleajen Văleni – Petrolul 95 Ploieşti 3-1.
Etapa precedentă: Petrolul 95 Ploieşti – CS Ceptura 2-4; Unirea Urlaţi – Teleajen Văleni 3-2.
În ediţia trecută de campionat: nu s-au întâlnit.
Arbitri: Andrei Moroiţă – Cristinel Damian, Andrei Auraş.

Breaza: Tricolorul Breaza - CS Ceptura
Loc în clasament: Tricolorul Breaza – locul 8, CS Ceptura – locul 15.
În tur: CS Ceptura – Tricolorul Breaza 0-7.
Etapa precedentă: Tricolorul Breaza – Petrolistul Boldeşti 2-1; Petrolul 95 Ploieşti – CS Ceptura 2-4.
În ediţia trecută de campionat: Tricolorul Breaza - CS Ceptura 1-0, pe 8 octombrie 2016; CS Ceptura - Tricolorul Breaza 7-1, pe 23 aprilie 2017.
Arbitri: Eduard Zamfir – Valentin Dediu, Costin Drăgănescu.

Păuleşti: CS Păuleşti – FC Băneşti
Loc în clasament: CS Păuleşti – locul 2, FC Băneşti – locul 4.
În tur: FC Băneşti – CS Păuleşti 0-3.
Etapa precedentă: Unirea Teleajen – CS Păuleşti 4-2; Măgura Slănic – FC Băneşti 0-3.
În ediţia trecută de campionat: CS Păuleşti - FC Băneşti 2-3, pe 4 septembrie 2016; FC Băneşti - CS Păuleşti 1-1, pe 18 martie 2017.
Arbitri: Mihai Safta – Emil Mateescu, Gabriel Tene.

Boldeşti: Petrolistul Boldeşti – Unirea Teleajen
Loc în clasament: Petrolistul Boldeşti – locul 3, Unirea Teleajen – locul 14.
În tur: Unirea Teleajen – Petrolistul Boldeşti 2-6.
Etapa precedentă: Tricolorul Breaza – Petrolistul Boldeşti 2-1; Unirea Teleajen – CS Păuleşti 4-2.
În ediţia trecută de campionat: nu s-au întâlnit.
Arbitri: Alexandru Zafiriadis – Mihai Vizitiu, Bogdan Ciocoiu.

Măgura Slănic – Avântul Măneciu 0-3*
*) Măgura Slănic s-a retras din campionat, iar toate partidele până la finalul sezonului vor fi omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

1945 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

3503 vizualizari
07 iul. 2018 21:59

Andreea Lungu şi Marius Vasile au participat la Campionatul European de Atletism pentru Cadeţi de la Gyor-Ungaria

1 comentarii

La sfârşitul acestei săptămâni la Gyor, în Ungaria, a avut loc Campionatul European de Atletism pentru Cadeţi, competiţie la care din lotul României au făcut parte şi doi câmpineni: Andreea Lungu - aruncarea discului şi Marius Vasile - aruncarea greutăţii. Ei sunt legitimaţi la CSS "Constantin Istrati" Câmpina şi au fost însoţiţi de antrenoarea Mihaela Marin.

3420 vizualizari
01 iul. 2018 21:36

Patru medalii pentru Barracuda Câmpina la Campionatul de Nataţie al Municipiului Bucureşti

La Izvorani a avut loc astăzi Campionatul de Nataţie al Municipiului Bucureşti, competiţie la care au participat şi mai mulţi sportivi de la Barracuda Câmpina, elevii Gabriel Cojocaru fiind pe ultima sută de metri a pregătirilor înaintea Campionatului Naţional de Cadeţi, care va avea loc la Târgovişte, în week-end-ul 14-15 iulie.

Alte stiri recente

218 vizualizari
16 iul. 2018 19:45

Au început înscrierile pentru Festivalul Tineretului - Câmpina 2018, organizat de Fundația Zamolxes

La 15 iulie s-a dat startul înscrierilor la cea de-a XIII-a ediție a Festivalului Tineretului, un concurs de muzică, teatru și dans, cu premii în bani, destinat elevilor de la școlile câmpinene. Evenimentul este organizat de Fundația Zamolxes și susținut financiar de administrația locală, finanțarea de 20.000 lei fiind acordată în baza Legii 350/2005.

3010 vizualizari
16 iul. 2018 10:30

Apa potabilă va fi sistată în Câmpina, marți, 17 iulie, la blocurile arondate stației de hidrofor 4

HidroPrahova anunță sistarea apei potabile pentru mai mulți consumatori din municipiul Câmpina, în vederea efectuării unor lucrări de mentenanță. Sistarea apei este programată pentru marți, 17 iulie 2018, între orele 9.00-13.00. Vor fi afectați de această măsură abonații arondați la stația de hidrofor nr. 4 și vă prezentăm în continuare blocurile la care apa va fi oprită mâine.