Cupa României, optimi de finală, faza judeţeană. Avancronici şi delegări

Sport (Categoria articolului)

Timp de două zile, marţi şi miercuri, sunt programate partidele contând pentru optimile de finală ale fazei judeţene a Cupei României. Performerele actualei ediţii sunt, până acum, trei echipe din Liga C şi una din Superliga B, care au ajuns să joace cu echipe din primul eşalon pentru un loc în sferturile competiţiei. Iată programul, avancronicile şi delegările:

marţi, 17 aprilie, ora 17.00
Brebu: AFC Brebu – CS Măneşti Coada Izvorului
Loc în clasament: AFC Brebu – locul 11, Liga A; CS Măneşti Coada Izvorului – locul 13, Liga A.
Cum s-au calificat: AFC Brebu – 4-2 cu Muntenii Câmpina; CS Măneşti Coada Izvorului – 3-0 cu Unirea Brăteşti.
Ultimul meci din campionat: Unirea Urlaţi – AFC Brebu 1-0, pe 14 aprilie, Liga A; CS Măneşti Coada Izvorului – CS Cornu 0-3, pe 15 aprilie, în Liga A.
Arbitri: Andrei Moroiţă – Emil Mateescu, Valentin Dediu.

miercuri, 18 aprilie, ora 17.00
Cornu: CS Cornu – Tricolorul Breaza
Loc în clasament: CS Cornu – locul 8, Liga A; Tricolorul Breaza – locul 6, Liga A.
Cum s-au calificat: CS Cornu – 6-2 cu Viitorul Proviţa de Sus; Tricolorul Breaza – 3-2 cu CSC Berceni.
Ultimul meci din campionat: CS Măneşti Coada Izvorului – CS Cornu 0-3, pe 15 aprilie, Liga A; Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 2-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Valentin Dimitru – Emilian Chipon, Alex Chioibaşu.

Urlaţi: Unirea Urlaţi – CS Blejoi
Loc în clasament: Unirea Urlaţi – locul 12, Liga A; CS Blejoi – locul 1, Liga A.
Cum s-au calificat: Unirea Urlaţi – 4-1 cu Ştiinţa Albeşti; CS Blejoi – 2-0 cu CS Brazi Popeşti.
Ultimul meci din campionat: Unirea Urlaţi – AFC Brebu 1-0, pe 14 aprilie, Liga A; CS Blejoi – Tricolorul Breaza 1-1, pe 6 aprilie, Liga A.
Arbitri: Eduard Zamfir – Andrei Sotir, Cristinel Damian.

Sălciile: Rapid Sălciile – Avântul Măneciu
Loc în clasament: Rapid Sălciile – locul 1, Liga C, Seria Mizil; Avântul Măneciu – locul 7, Liga A.
Cum s-au calificat: Rapid Sălciile – 6-0 cu Viitorul Fulga; 2-2, 6-2, după prelungiri, cu Progresul Boldeşti Grădiştea; 6-0 cu Akademika Ploieşti; 5-0 cu AS Gorgota; 3-0 cu Voinţa Ciorani; 8-2 cu CS Ceptura; Avântul Măneciu – 2-2, 3-3, 4-2, după lovituri de departajare, cu Brădetul Ştefeşti.
Ultimul meci din campionat: Victoria Fântânele – Rapid Sălciile 2-4, pe 14 aprilie, Liga C; CS Păuleşti – Avântul Măneciu 4-0, pe 15 aprilie, Liga A.
Arbitri: Alex Vulpe – Eduard Pârâianu, Vasile Creţu.

Cocoşeşti: Real Rio Cocoşeşti – FC Băneşti
Loc în clasament: Real Rio Cocoşeşti – locul 6, Superliga B; FC Băneşti – locul 3, Liga A.
Cum s-au calificat: Real Rio Cocoşeşti – 5-1 cu Stejarul Goruna; 3-0 cu Petrolul 95 Ploieşti; FC Băneşti – 5-2 cu Petrolul Ologeni.
Ultimul meci din campionat: Real Rio Cocoşeşti – Petrolul Băicoi 6-3, pe 14 aprilie, Supelriga B; FC Băneşti – Unirea Teleajen 5-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Laurenţiu Piciu – Costin Drăgănescu, Adrian Ioniţă.

Ploieşti: Unirea Teleajen – Teleajen Văleni
Loc în clasament: Unirea Teleajen – locul 14, Liga A; Teleajen Văleni – locul 5, Liga A.
Cum s-au calificat: Unirea Teleajen – 3-0 cu Rapid Mizil; Teleajen Văleni – 6-2 cu Voinţa Vărbilău.
Ultimul meci din campionat: FC Băneşti – Unirea Teleajen 5-0, pe 14 aprilie, Liga A; Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 2-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Alex Zafiriadis – Paul Manu, Andrei Dan.

Puchenii Moşneni: Viitorul Puchenii Mari – Petrolistul Boldeşti
Loc în clasament: Viitorul Puchenii Mari – locul 2, Liga C, Seria Câmpina; Petrolistul Boldeşti – locul 4, Liga A.
Cum s-au calificat: Viitorul Puchenii Mari – 4-2 cu CS Şirna Varniţa; 3-2 cu CS Brazi; 2-0 cu Muntenia Blejoi; 3-2 cu AS Strejnic; 3-3, 4-2, după lovituri de departajare, cu CSO Plopeni;  Petrolistul Boldeşti – 6-1 cu CS Măneşti Băltiţa.
Ultimul meci din campionat: Arizona Zalhanaua – Viitorul Puchenii Mari 0-4, pe 15 aprilie, Liga C; Petrolistul Boldeşti – CS Ceptura 3-1, pe 13 aprilie, Liga A.
Arbitri: Eduard Neagu – Cristian Lefter, Andrei Auraş.

Drajna: AS Starchiojd – CS Păuleşti
Loc în clasament: AS Starchiojd – locul 1, Liga C, Seria Văleni; CS Păuleşti – locul 2, Liga A.
Cum s-au calificat: AS Starchiojd – 5-0 cu Tricolor Coţofeneşti, 1-0 cu Avântul Bertea; 3-1 cu Voinţa Măgurele; 1-1, 2-2, 5-4, după lovituri de departajare, cu Victoria Olteni; 3-2 cu Tinereţea Izvoarele, 3-0 cu Măgura Slănic; CS Păuleşti – 4-0 cu CS Brazi Negoieşti.
Ultimul meci din campionat: AS Starchiojd – CS Scorţeni Mislea 5-0, pe 7 aprilie, Liga C; CS Păuleşti – Avântul Măneciu 4-0, pe 15 aprilie, Liga A.
Arbitri: Ionuţ Neagu – Mihai Dobre, Laurenţiu Iancu.

2310 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

84 vizualizari
22 sep. 2018 12:56

Liga A Prahova, etapa a 6-a. Rezultate

Etapa a 6-a a început în această dimineaţă, va continua după-amiază şi se va încheia duminică. Iată rezultatele partidelor de sâmbătă, cele desfăşurate până acum:

2404 vizualizari
19 sep. 2018 20:59

Liga A Prahova, etapa a 6-a. Avancronici

Etapa a 6-a a campionatului Ligii A Prahova la fotbal este programată la sfârşitul acestei săptămâni, după următorul program:

Alte stiri recente

1601 vizualizari
22 sep. 2018 06:55

Câmpina, România 100. Vila Dumitrescu sau "Casa de zahăr" de ieri, vila care se construiește astăzi, pe același loc

Vila Dumitrescu se afla pe Bulevardul Culturii, aproape de intersecția cu Strada Plevnei (Cotul Donului de mai târziu). A fost construită la începutul secolului al XX-lea și-i aparținea lui Gheorghe Dumitrescu, mulți ani director al societății petrolifere Steaua Română. Pentru frumusețea ei, pentru albul imaculat, i se mai spunea "Casa de zahăr".

2220 vizualizari
21 sep. 2018 21:16

Elevii Școlii Centrale Câmpina au promovat formele alternative de transport ecologic, în Săptămâna Europeană a Mobilității

1 comentarii

Cei 650 de elevi ai Școlii Gimnaziale Centrale Câmpina au participat astăzi la un marș prin care au marcat "Săptămâna Europeană a Mobilității". A fost o acțiune prin care s-a dorit promovarea formelor alternative de transport ecologic, un marș la care copiii au mers pe jos sau au folosit biciclete, trotinete, role etc.