Clubul Barracuda şi Complexul Turistic Seva din Câmpina au organizat, la bazinul didactic de înot din localitate, prima ediţie a Cupei Seva la nataţie, competiţie rezervată juniorilor şi cadeţilor. Au fost prezente 14 cluburi din România, iar performanţele au fost notabile.
Toţi participanţii au primit cadouri din partea sponsorului competiţiei, iar cei mai buni patru sportivi au fost recompensaţi cu câte 500 lei. Sportivii premiaţi au fost Iarina Cojocaru (Barracuda), Eric Udor (Euro Swimming), Ştefan Cozma (Ştiinţa Bacu) şi Andreea Văcaru (Contratimp Câmpina).
În cadrul competiţiei au fost doborâte trei recorduri naţionale de către sportivul băcăuan Ştefan Cozma. De asemenea, mai mulţi înotători de la clubul câmpinean Barracuda şi-au îmbunătăţit performanţele personale şi au urcat pe prima treaptă a podiumului la diverse categorii.
La acest final de săptămână, pe circuitul de motocros de la Merei, județul Buzău, a avut loc o nouă etapă a Campionatului Național Individual.
În organizarea Asociației Județene de Handbal Prahova s-a dat startul fazei județene a Campionatului Național de handbal feminin juniori IV.
Duminică, la prânz, în sala ”Grigorescu”, CS Câmpina a primit vizita liderului campionatului feminin juniori II, HC Dunărea Brăila.
Sâmbătă au avut loc primele jocuri din cadrul etapei a 8-a din Liga a 4-a Prahova. Runda s-a încheiat duminică.