Populația și firmele au plătit taxe și impozite de 9,86 milioane lei la bugetul Câmpinei, în primul trimestru al anului
Actualitate (Categoria articolului)
Suma încasată la bugetul municipiului Câmpina, din taxe și impozite locale, până la 31 martie 2019, este de 9.869.350 lei, cu aproximativ 282.000 lei mai mică în comparație cu încasările de anul trecut, din aceeași perioadă. Vorbim despre taxe și impozite plătite de toți contribuabilii, atât persoane fizice, cât și persoane juridice.
Potrivit informațiilor furnizate de Direcția Economică din cadrul Primăriei Câmpina, persoanele fizice au plătit 3.955.980 lei până la primul termen scadent, ceea ce reprezintă un grad de colectare de 63,19%, mai mare decât cel înregistrat anul trecut (59%).
În privința agenților economici, suma încasată pe primul trimestru a fost de 5.913.370 lei, ceea ce înseamnă un grad de colectare de 34,99%, cu mult sub cel din perioada similară a anului trecut (51%). Vă reamintim faptul că toți contribuabilii care și-au plătit integral impozitele pe proprietăți (terenuri, clădiri, mașini) până la 31 martie au beneficiat de o reducere de 10%, în conformitate cu hotărârea Consiliului Local Câmpina.
Comentarii
- 08.05.2019 12:34 OK ! SI UNDE SUNT ,LA PARCUL SOLDATULUI ???
Actualitate

Accident pe DN1, la Nistorești. Un bărbat de 71 ani și-a pierdut viața
În urmă cu puțin timp, pe DN1, la Nistorești, a avut loc un accident grav de circulație.

Reabilitarea Blocului 7ABC din centrul Câmpinei, aproape de finalizare în mai puțin de nouă luni de la începerea lucrărilor
Unul dintre proiectele care a beneficiat de deblocarea fondurilor europene la Câmpina este cel privind reabilitarea Blocului 7ABC, situat pe Bulevardul Carol I, în zona centrală a Câmpinei. După aproximativ nouă luni de la începerea efectivă a lucrărilor, reabilitarea blocului a fost finalizată, schelele au fost scoase, blocul arată ca nou, iar singurele lucrări care mai sunt de realizat sunt la interior - vopsirea holurilor și înlocuirea lifturilor.
Alte stiri recente

Darius Coman, de la Barracuda Câmpina, va concura la Campionatul European de Seniori, de la Otopeni, 6-9 decembrie 2023
Performanță de excepție pentru natația câmpineană - Darius Coman, antrenat de Gabriel Cojocaru, sportiv la Clubul Barracuda Câmpina, va concura la Campionatul European de Seniori, care are loc la Otopeni, în perioada 6-9 decembrie 2023.

Sistemul de returnare – garanție începe să funcționeze și la Câmpina. Cam ca-n toată țara...
Din 30 noiembrie 2023, în toată țara ar fi trebuit să intre în vigoare sistemul de returnare – garanție, al cărui principal scop este de a crește reciclarea, de a contribui la protejarea mediului.