Câmpina a găzduit finala Campionatului Militar de Orientare Sportivă

Actualitate (Categoria articolului)

Reprezentanţi ai tuturor unităţilor de învăţământ şi de instrucţie din Ministerul Apărării Naţionale au participat la finala Campionatului Militar de Orientare Sportivă, care s-a desfăşurat pe un traseu de pe dealul Muscel, la marginea municipiului Câmpina. Competiţia s-a desfăşurat în perioada 17-19 octombrie, iar premierea a avut loc astăzi, dar la Ploieşti.

Campionatul Militar de Orientare Sportivă a reunit peste 100 de participanţi, fiind un eveniment pentru zona noastră. Au fost diverse probe, atât pe echipe, cât şi la individual, la final, toţi participanţii apreciind calitarea traseului de pe dealul Muscel.
Iată şi rezultatele finale ale acestei competiții naționale:
Instituţii militare de învăţământ
Individual masculin: 1. Alin Ilie; 2. Alexandru Iliuţă; 3. Alexandru Sabu
Individual feminin: 1. Andreea Giurescu; 2. Cristina Gogan; 3. Alexandra Chiriţă
Echipe masculin: 1. Academia Tehnică Militară Bucureşti; 2. Academia Forţelor Terestre "Nicolae Bălcescu" Sibiu; 3. Şcoala de Maiştri Militari şi Subofiţeri Forţele Terestre "Basarab I" Piteşti
Echipe feminin: 1. Academia Forţelor Aeriene "Henri Coandă" Braşov; 2. Academia Forţelor Terestre "Nicolae Bălcescu" Sibiu; 3. Academia Navală "Mircea cel Bătrân" Constanţa
Ştafetă: 1. Academia Forţelor Aeriene "Henri Coandă" Braşov; 2. Academia Tehnică Militară Bucureşti; 3. Academia Forţelor Terestre "Nicolae Bălcescu" Sibiu
Clasament general: 1. Academia Tehnică Militară Bucureşti; 2. Academia Forţelor Terestre "Nicolae Bălcescu" Sibiu; 3. Şcoala de Maiştri Militari şi Subofiţeri Forţele Terestre "Basarab I" Piteşti; 4. Şcoala de Maiştri Militari şi Subofiţeri Forţele Navale "Amiral Ion Murgescu" Constanţa
Unităţi de instrucţie
Individual masculin: 1. caporal Ovidiu Mutiu; 2. plutonier Paul Brabiescu; 3. caporal Paul Pricop
Individual feminin: 1. locotenent Marinela Piringiu; 2. căpitan Alina Moronescu; 3. fruntaş Andreea Inceu
Echipe masculin: 1. Statul Major al Forţelor Terestre; 2. Statul Major al Forţelor Aeriene; 3. Statul Major al Forţelor Navale
echipe feminin: 1. Statul Major al Forţelor Terestre; 2. Comandamentul Comunicaţiilor şi Informaţiilor; 3. Statul Major al Forţelor Aeriene
Ştafetă: 1. Statul Major al Forţelor Terestre; 2. Statul Major al Forţelor Aeriene; 3. Statul Major al Forţelor Navale
Clasament general: 1. Statul Major al Forţelor Terestre; 2. Statul Major al Forţelor Aeriene; 3. Comandamentul Comunicaţiilor şi Informaţiilor; 4. Statul Major al Forţelor Navale

4146 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Actualitate

127 vizualizari
12 apr. 2024 15:14

Sancțiuni de peste 40.000 lei au fost aplicate de polițiștii prahoveni într-o singură zi, inclusiv la Câmpina

Polițiștii prahoveni au desfășurat activități cu caracter preventiv în mai multe localități ale județului, inclusiv la Câmpina, iar în cursul unei singure zile, 11 aprilie 2024, valoarea acestora a fost de peste 40.000 lei.

236 vizualizari
12 apr. 2024 13:32

Gabriela Adelina Codreș, judecător la Secția Penală a Judecătoriei Ploiești, a fost desemnată președintele Biroului Electoral Câmpina

Zilele trecute a avut loc desemnarea președinților și locțiitorilor Biroului Electoral din fiecare localitate, inclusiv la nivelul județului Prahova.

Alte stiri recente

432 vizualizari
12 apr. 2024 07:29

”Alternativa” Cosmin Raț: ”Dacă totul este legal și corect, de ce să nu facă și administrația microhidrocentrale pe rețeaua de apă?!”

Cosmin Raț, consilier local și candidatul Partidului Oamenilor Liberi la funcția de primar al municipiului Câmpina la alegerile locale din 9 iunie 2024, a fost invitatul unei emisiuni CâmpinaTV.ro.

684 vizualizari
11 apr. 2024 17:16

Liga A Prahova, etapa a 24-a. Programul și delegările

Jocurile etapei a 24-a din Liga A Prahova vor avea loc la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările: