350 de cicliști, cu vârste între 7 și 73 de ani, au luat startul la Câmpina Open MTB 2018. Lista câștigătorilor

Eveniment (Categoria articolului)

La fiecare început de toamnă, la Câmpina are loc unul dintre cele mai frumoase evenimente sportive din zona noastră: Câmpina Open MTB - Race for autism. O competiție organizată de Fundația Romanian Angel Appeal și Asociația "Glasul Autismului" și la startul căreia s-au înscris, în acest an, aproximativ 350 de cicliști cu vârste cuprinse între 7 și 73 de ani. Cicliști profesioniști de la cluburile din țară, cicliști amatori, mulți copii, dar și numeroși iubitori ai acestui sport frumos, care câștigă tot mai mult teren și la noi.

Câmpina Open MTB este mai mult decât un concurs de ciclism, având în vedere componenta umanitară a evenimentului - toate taxele strânse de la participanți sunt utilizate pentru proiecte destinate copiilor cu autism. Ca la fiecare ediție, atmosfera pe platoul Muscel a fost extraordinară. 200 de voluntari au fost implicați în buna desfășurare a competiției. Traseele au fost noi și au avut o lungime de 13,2 km - traseul scurt, 26,4 km - traseul lung și 6 km - traseul pentru copii. Trasee dificile, care i-au solicitat la maxim pe concurenți, combinându-se porțiunile de asfalt cu zonele de offroad prin păduri și pe dealurile din jurul Câmpinei.

Iată câștigătorii Câmpina Open MTB 2018 pentru fiecare categorie în parte. Precizăm că fondul de premiere s-a ridicat la 27.850 lei.

Categoria Elite masculin
Locul I – Andrei Cojanu (Ploiești, Ms Tina – Focus Cycling Team)
Locul II – Marius Ionașcu (Galați, Mausbike Tibiscus Team)
Locul III - Valentin Iancu (București, BikeXpert Racing Team)

Categoria Elite feminin
Locul I – Andreea Ciolacu (Ploiești)

Categoria adulți traseu lung - masculin 18-29 ani
Locul I – Alexandru Grozea (Breaza, Outdoor
&Bike)
Locul II – Alexandru Dănuț Grozea (Ploiești, Bergenbier)
Locul III – Răzvan Andrei Jipa (București, Evergreen Biking Team)

Categoria adulți traseu lung - masculin 30-39 ani
Locul I – Daniel Lehaci (Pojorâta, Suceava)
Locul II – Ciprian Roșca (București, BikeXpert Racing Team)
Locul III –Marc Sandu (București, #noi2 team)

Categoria adulți traseu lung - masculin 40-49 ani
Locul I – Pavel Bodăreu (București, Călărași Cycling Team)
Locul II – Valeriu Voluță (București, Roata Way)
Locul III – Ciprian Dăscălescu (Galați, Clubul de Ciclism Galați)

Categoria adulți traseu lung - masculin 50+
Locul I – Cătălin Ursachi (București)
Locul II – Costel Rusa (Ocnița, Club MTB Ocnița)
Locul III – Silviu Butnariu (Brașov)

Categoria adulți traseu lung - feminin 18-29 ani
Locul I – Andreea Mariana Brustan (București)

Categoria adulți traseu lung - feminin 30-39 ani
Locul I – Cecilia Dâlvaru (București, Scott Geiger Team)
Locul II – Laura Caraivan (București, Bora)
Locul III – Isabela Udrea (Galați)

Categoria adulți traseu lung - feminin 40-49 ani
Locul I – Tatiana Nipomici (Voluntari, Roata Way)

Categoria adulți traseu scurt - masculin 18-29 ani
Locul I – Vasile Donos (Câmpina)
Locul II – Liviu Marian Dragomir (Bănești)
Locul III - Ștefan Moisoiu (Brăila)

Categoria adulți traseu scurt - masculin 30-39 ani
Locul I – Alexandru Micescu (Călărași)
Locul II – Sebastian Dincă (Câmpina)
Locul III – Cătălin Badea (București)

Categoria adulți traseu scurt - masculin 40-49 ani
Locul I – Rafael Duque (Voluntari)
Locul II – Bogdan Crețu (Câmpina)
Locul III – Cristian Duță (Ploiești)

Categoria adulți traseu scurt – masculin 50+
Locul I – Ciprian Marius Buda (București, Daimon)
Locul II – Dan Florin Caloianu (Câmpina)
Locul III – Ionică Marius Șerban (Târgoviște)

Categoria adulți traseu scurt – feminin 18-29 ani
Locul I – Diana Lenuța Rusa (Ocnița, Club MTB Ocnița)

Categoria adulți traseu scurt – feminin 30-39 ani
Locul I – Ioana Corina Giurcă (Câmpina)
Locul II – Ana Maria Savin (Bacău)
Locul III – Alina Biolan (București)

Categoria adulți traseu scurt – feminin 40-49 ani
Locul I – Mihaela Eremia (București)
Locul II – Andreea Popescu Filimon (Otopeni)
Locul III – Maria Roxana Feraru (Câmpina)

Categoria adulți traseu scurt – feminin 50+
Locul I – Cristina Dobre Calman (București, Daimon)

Categoria Elite Junior (băieți)
Locul I – Andrei Necula (Focșani, AS Velo Power)
Locul II – Tudor Ciolacu (Ploiești, CSM Brăila)
Locul III – Gabriel Harpău (București, DrBike)

Categoria Elite Junior (fete)
Locul I – Daria Ioana Duca (Câmpina, BikeXpert Racing Team)
Locul II – Teodora Tudor (Scorțeni - Mislea)

Categoria Junior (băieți)
Locul I – Vlad Nițoiu (Râmnicu Vâlcea)
Locul II – Bogdan Gabriel Cornățeanu (Câmpulung Muscel)
Locul III – Alexandru Stanciu (București)

Categoria Junior (fete)
Locul I – Rebeca Caloianu (Câmpina)

Categoria Copii 6-8 ani (băieți)
Locul I – Alex Boncilă (București, MTB Academy)
Locul II – Vlad Tudor (București)
Locul III – Tudor Cristian Hărătău (București, MTB Academy)

Categoria Copii 6-8 ani (fete)
Locul I – Raluca Aanei (București, MTB Academy)
Locul II – Daria Giurgică (Câmpina)
Locul III – Carina Ungureanu (Câmpina)

Categoria Copii 9-11 ani (băieți)
Locul I – Luca Bodăreu (București, Călărași Cycling Team)
Locul II – Cristian Voluță (București, Scott Geiger Team)
Locul III - Ștefan Andrei Barbu (București, CS Olimpia București)

Categoria Copii 9-11 ani (fete)
Locul I – Silvia Posea (București, MTB Academy)
Locul II – Maria Zara Kehaiyan (București, MTB Academy)
Locul III – Teodora Cristina Pascu (Provița de Jos)

Categoria Copii 12-14 ani (băieți)
Locul I – Alin Toader (Urlați, Ploiești Cycling)
Locul II – Victor Alexandru Aron (București, BikeXpert Racing Team)
Locul III – Alexandru Andrei Ilie (București, MTB Academy)

Categoria Copii 12-14 ani (fete)
Locul I – Denisa Toader (Ploiești, CS Conpet Ploiești)
Locul II – Sonia Elena Tarpan (București)

Categoria Hobby Masculin
Locul I – Andrei Ionuț Ilie (Zărnești, Savorya Cycling Team)
Locul II – Patrick Kamara Pantelimon, Olimpia)
Locul III – Adrian Vlad (București)

Categoria Hobby Feminin
Locul I – Carmen Răducu (Mizil)
Locul II – Ana Alexandra Ioana (Câmpina)
Locul III – Manuela Badea (Câmpina)

6401 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Eveniment

1202 vizualizari
26 iun. 2022 12:31

Atmosferă superbă la concertul susținut de KEMPES în Parcul Regele Mihai I din Câmpina

Ovidiu Ioncu (KEMPES), una dintre cele mai bune voci ale rock-ului românesc, a deschis seria concertelor pe care Casa de Cultură “Geo Bogza” le organizează în această vară în aer liber, în centrul municipiului Câmpina. Iar KEMPES a creat o atmosferă extraordinară, alături de cei doi membri ai formației sale – Mihai Neniță la vioară și Alberto Bolocan la chitară.

1639 vizualizari
26 iun. 2022 11:20

Ceremonie impresionantă la sfințirea monumentului dedicat eroilor de la UM 0865 din Câmpina, uciși la Otopeni în decembrie 1989

Monumentul Eroilor Jandarmi, situat pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, în fața fostei unități de jandarmi din Câmpina, a fost restaurat și resfințit sâmbătă, 25 iunie 2022, în cadrul unei ceremonii impresionante, organizată de Inspectoratul General al Jandarmeriei Române.

Alte stiri recente

34 vizualizari
26 iun. 2022 19:45

Beci inundat pe Strada Rahovei și copac doborât pe Strada Cuza, efectele ploii puternice de duminică, de la Câmpina

În condițiile existenței unui cod galben de instabilitate atmosferică accentuată, la Câmpina a plouat duminică după-amiază câteva ore bune.

116 vizualizari
26 iun. 2022 18:52

Atleții câmpineni Ștefan Gagiu și Eduard Unguroaica vor reprezenta România la FOTE 2022, din Slovacia

În perioada 24-30 iulie 2022, la Banska Bystrica, în Slovacia, are loc ediția din acest an a Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE). Din delegația României la atletism fac parte și doi câmpineni, urmare a rezultatelor foarte bune din acest sezon.