Doamnele din OFL Câmpina le-au oferit copiilor păpuși cu grâu, ca dar de Sfântul Andrei
Actualitate (Categoria articolului)
Conform tradiției, în noaptea de Sfântul Andrei se pune grâu la încolțit pentru a afla cât de prosper va fi anul ce vine. Doamnele de la Organizația Femeilor Liberale Câmpina (OFL) au realizat păpuși cu grâu, iar în dimineața zilei de 1 Decembrie au oferit aceste păpuși copiilor care au trecut prin Parcul de la Ceas.
Inițiativa i-a aparținut Floriniței Dulă, președintele OFL Câmpina, iar alături de ea, la acțiunea de astăzi, s-au aflat colege din partid, dar și președintele OFL Prahova - Monica Clinciu și președintele PNL Câmpina, Horia Tiseanu. Doamnele din OFL le-au urat copiilor un an frumos și prosper, iar părinților le-au spus "La mulți ani!" cu ocazia Zilei Naționale a României.
Comentarii
- 01.12.2017 18:47 oare au fost “fabricate” tot la sera ? ca parca și cei de la seara ofereau grâu ? sau doar și-au furat ideea unii altora :))
Actualitate

Până pe 13 februarie 2023 se află în consultare publică Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al municipiului Câmpina
Primăria municipiului Câmpina a adus în consultare publică proiectul de aprobare al Planului de Mobilitate Urbană pentru perioada 2021-2027, proiect inițiat de primarul municipiului Câmpina, Alin Moldoveanu și care poate fi văzut aici.

Primim de la cititori. ”Lacul” de pe Strada Petre Liciu, din Câmpina, revine...
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine, realizată zilele trecute pe Strada Petre Liciu, din Câmpina, o stradă care se inundă după fiecare ploaie sau după topirea brumei de zăpadă de zilele trecute.
Alte stiri recente

Amical, la Câmpina. Tricolorul Breaza - CSO Plopeni 1-1
Sâmbătă după-amiază, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol din Câmpina a avut loc un meci amical între Tricolorul Breaza și formația din Liga a III-a, CSO Plopeni.

Prima echipă de handbal feminin a CS Câmpina s-a calificat în semifinalele fazei județene a Campionatului Județean
În cursul zilei de sâmbătă, 4 februarie, în saal de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina au avut loc partidele a două grupe preliminare din cadrul Campionatului Județean de Handbal Feminin, pentru juniori IV.