CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.hidroprahova.ro/
http://floricon.ro/

Cupa Muscel a ajuns la ediția a X-a. Și o premieră!

- Sport -

Cupa Muscel a ajuns la ediția a X-a. Și o premieră!

A fost o zi frumoasă de sâmbătă, 20 aprilie, în care foarte mulți copii au fost angrenați în întreceri sportive în cadrul ediției a X-a a Cupei Muscel, care a avut loc la baza sportivă Soceram, din parcul cu același nume, de la marginea municipiului Câmpina.

Ediția jubiliară a fost organizată de Asociația Câmpina Curată și l-a avut ca sponsor principal pe Daniel Groșescu. În plus, ediția din acest an a adus și o premieră - includerea unui nou sport pe lista competiției, tenis de câmp, unde au fost mulți copii înscriși și meciuri palpitante, care au demonstrat că acest sport prinde tot mai mult în rândul câmpinenilor, mai ales al copiilor. Desigur, în afară de tenis de câmp au fost întrecerile de acum clasice de la Cupa Muscel - cros, baschet și fotbal.
Iată și lista câștigătorilor:
Cros, clasele V-VI, fete
1. Diana Goran (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”), 2. Beatrice Bănescu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), 3. Delia Popa (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”), mențiune - Miruna Tudorache (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”)
Cros, clasele V-VI, băieți
1. Mihnea Iacob (Școala Gimnazială Centrală), 2. Samuel Pologeanu (Școala Gimnazială nr. 3), 3. Tiberiu Cioffi (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), mențiuni - Nicolas Pologeanu, Albert Poșchină (Școala Gimnazială nr. 3), Mario Nedelcu, Teodor Vică, Mihai Vișan, Gabriel Bundă, Nicolas Stroe (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”)
Cros, clasele VII-VIII, fete
1. Edith Scumpu (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”), 2. Iuliana Stănică, 3. Alexia Nedelcu (ambele Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”), mențiuni - Daria Miriță, Mihaela Spânu (Școala Gimnazială nr. 3), Mădălina Papuc (Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”), Lavinia Goșu, Teodora Șerban (ambele Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”), Natașa Sandu (Școala Gimnazială ”B.P. Hasdeu”)
Cros, clasele VII-VIII, băieți
1. Misha Bacs, 2. Nicolae Juncu (ambii Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), 3. Raul Ion (Școala Gimnazială ”B.P. Hasdeu”), mențiuni - Horia Vasile, Cezar Vasile, Victor Ion (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), Florin Poșchină (Școala Gimnazială nr. 3), Ciprian Buzuleac, David Drăguț (Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”), Nicolas Stanei, Cosmin Pantaia (Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”), David Alstanei (Școala Gimnazială Centrală)
Cros, clasele IX-XII, fete
1. Medeea Dan (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), 2. Olguța Banu (Liceul Tehnologic Energetic), 3. Patricia Mocanu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”), mențiuni - Eva Troncotă, Maia Cojani (Colegiul Tehnic Forestier), Carolina Anghel, Ana Banu (Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”)
Tenis de câmp, fete
1. Maria Coconea, 2. Ioana Petre, 3. Ana Vasiliu, 4. Vinca Martin și Miruna Matei
Tenis de câmp, băieți
1. Radu Nistor, 2. David Botoacă, 3. Sergiu Petre, 4. Mihai Bărbuceanu, 5. Paul Dobromir, 6. Alexandru Porfiriu
Baschet, gimnaziu, fete
1. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, 2. Școala Gimnazială Centrală, 3. Școala Gimnazială ”B.P. Hasdeu”
Baschet, gimnaziu, băieți
1. Școala Gimnazială Centrală, 2. Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”, 3. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, 4. Școala Gimnazială ”B.P. Hasdeu”
Baschet, liceu, fete
1. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” I, 2. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” II
Baschet, liceu, băieți
1. Colegiul Tehnic Forestier A, 2. Colegiul Tehnic Forestier B, 3. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” A, 4. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” B, 5. Liceul Tehnologic Energetic
Fotbal, gimnaziu
1. Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”, 2. Școala Gimnazială Centrală, 3. Școala Gimnazială ”A.I. Cuza”, 4. Școala Gimnazială nr. 3, 5. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, 6. Liceul Tehnologic Mecanic
Fotbal, liceu
1. Liceul Tehnologic Energetic, 2. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, 3. Liceul Tehnologic ”Constantin Istrati”.


21 Apr 2024 10:53 2184 vizualizari


Comentarii






  • 21.04.2024 13:10 diss Felicitări tuturor!
941 vizualizari 27 May 2024 20:26 La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

Tennis Premium Trophy este denumirea turneului internațional de tenis de câmp, care a început luni, 27 mai, la Câmpina, la baza sportivă Tenis Premium Club.

citeste mai mult
584 vizualizari 27 May 2024 18:05 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - HC Bizău Ocna Șugatag 22-16

Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - HC Bizău Ocna Șugatag 22-16

În ultimul meci din grupele turneului final al Campionatului Național de Handbal Feminin juniori III, Speranță, care are loc la Suceava, CS Câmpina a învins clar, la șase goluri diferență, formația HC Bizău Ocna Șugatag, 22-16.

citeste mai mult
1530 vizualizari 26 May 2024 22:10 Noi medalii pentru atletismul câmpinean la Campionatul municipiului București pentru copii

Noi medalii pentru atletismul câmpinean la Campionatul municipiului București pentru copii

Campionatul municipiului București la atletism pentru copii s-a încheiat duminică, sportivii câmpineni obținând noi medalii, dar mai ales speranța că drumul pe care s-a pornit este unul bun, dătător de speranțe că această frumoasă tradiție a Câmpinei va continua.

citeste mai mult
1533 vizualizari 26 May 2024 21:45 Lido Câmpina punctează și la enduro - locul 2 la o competiție la Băicoi

Lido Câmpina punctează și la enduro - locul 2 la o competiție la Băicoi

O etapă a Campionatului Regional de Endurocros a avut loc sâmbătă, 25 mai, la Băicoi, la start aliniindu-se și doi sportivi ai clubului de motocros Lido Câmpina.

citeste mai mult
https://dentfamily.ro/
https://cleopatra-esthetics.ro/
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2024 Câmpina TV