Liga A. Penultima reprezentaţie

Sport (Categoria articolului)

Vineri, 3 iunie, de la ora 18.00, au loc aproape toate partidele contând pentru etapa a 29-a din Liga A, penultima. Excepţia - jocul de la Măneciu, care are loc sâmbătă dimineaţă. Se joacă toate partidele vineri şi sâmbătă, pentru că în duminica alegerilor nu este programat nici un meci de fotbal în Prahova. Poate doar confruntarea de la Cornu, între ocupantele locurilor 2 şi 3 să fie mai interesantă, în rest, meciuri fără mare miză. Iată programul complet, avancronicile jocurilor şi delegările arbitrilor şi observatorilor:

vineri, 3 iunie, ora 18.00
Cocorăştii Colţ: Unirea Cocorăştii Colţ – FC Băneşti
În tur, 0-1 (Budileanu).
În etapa precedentă, Unirea Cocorăştii Colţ – CS Ceptura 2-4 (Bălan, Pandele – Micloiu 3, Pura) / FC Băneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (Băcioiu, Petrescu 2 – Modrişan).
În sezonul trecut, FC Băneşti – Unirea Cocorăştii Colţ 3-0 (Vane, Budileanu, Hromei) / Unirea Cocorăştii Colţ – FC Băneşti 1-2 (Matei – Băcioiu, Negreanu).
Arbitri: Viorel Căunei - Alin Ionică, Iulian Bălănescu.
Observator: Marian Deaconu.

Breaza: Tricolorul Breaza – Găzarul Surani
În tur, 4-2 (Stan, Chivu, A. Duricu, Bunea – Oancea, Bucur).
În etapa precedentă, FC Băneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (Băcioiu, Petrescu 2 – Modrişan) / Găzarul Surani – CS Cornu 1-7 (Predeleanu – Jinga 2, Şovăială 3, Militaru, Irimescu).
În sezonul trecut, Tricolorul Breaza – Găzarul Surani 1-2 (Soreanu – Goia, Predeleanu) / Găzarul Surani – Tricolorul Breaza 0-1 (Chivu).

Arbitri: Marius Petre - Gabriel Brăilă, Alexandru Chivu.
Observator: Constantin Dobre.

Cornu: CS Cornu – CS Blejoi
În tur, 2-1 (I. Gheorghe, Gavrilă – Vl. Badea).
În etapa precedentă, Găzarul Surani – CS Cornu 1-7 (Predeleanu – Jinga 2, Şovăială 3, Militaru, Irimescu) / CS Blejoi – Avântul Măneciu 10-0 (Ivan 4, Dr. Gheorghe, I. Dumitru, Cr. Vasile, Fl. Badea 3).
În sezonul trecut, CS Cornu – CS Blejoi 0-12 (Ivan 2, Vl. Badea 3, Cr. Vasile 2, Anghel 2, Fl. Badea 2, Oae) / CS Blejoi – CS Cornu 2-0 (Ivan 2).
Arbitri: Robert Nuţu - Doru Petre, Mircea Rusu.
Observator: Vasile Radu.

Drăgăneşti: Progresul Drăgăneşti – CSO Plopeni
În tur, 0-3 (C. Vlad, Căpraru).
În etapa precedentă, Astra II – Progresul Drăgăneşti 9-0 (Lazăr, Bondilă, C. Stan, Şt. Stan 2, Banu, Pahonţu, H. Nicolae, A. Gheorghe) / CSO Plopeni – Teleajen Văleni 1-2 (C. Vlad – Savu, Cruceru).
În sezonul trecut, CSO Plopeni – Progresul Drăgăneşti 2-0 (Puiuleţ, Căpraru) / Progresul Drăgăneşti – CSO Plopeni 2-4 (I. Oprea, Trică autogol – Bridinel, Zamfir, Copilu, Zahiu).
Arbitri: Ovidiu Oprea - Dragoş Pantilie, Ştefan Călăraşu.
Observator: Stelian Achimescu.

Vălenii de Munte: Teleajen Văleni – AS Tufeni
În tur, 1-3 (Tudorache – Brebenel 2, Comnoiu).
În etapa precedentă, CSO Plopeni – Teleajen Văleni 1-2 (C. Vlad – Savu, Cruceru) / AS Tufeni – AFC Brebu 2-4 (Comnoiu 2- BI Dumitru, BG Dumitru, Bunea, Codreanu).
În sezonul trecut nu s-au întâlnit.

Arbitri: Mihai Safta - Gabriel Enache, Alexandru Zafiriadis.
Observator: Marian Popa.

Brebu: AFC Brebu – Unirea Urlaţi
În tur, 0-4 (Ghiţă, Mircică 2, Savu autogol).
În etapa precedentă, AS Tufeni – AFC Brebu 2-4 (Comnoiu 2 – BI Dumitru, BG Dumitru, Bunea, Codreanu) / Unirea Urlaţi – CS Păuleşti 2-4 (R. Rob, V. Rob – A. Ion, Harpă, Cr. Mihai, Nae).
În sezonul trecut nu s-au întâlnit.
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Andrei Dan, Sebastian Păduraru.
Observator: Viorel Badea.


Ceptura: CS Ceptura – CS Păuleşti
În tur, 0-5 (Ciobanu 4, Neacşu).
În etapa precedentă, Unirea Cocorăştii Colţ – CS Ceptura 2-4 (Bălan, Pandele – Micloiu 3, Pura) / Unirea Urlaţi – CS Păuleşti 2-4 (R. Rob, V. Rob – A. Ion, Harpă, Cr. Mihai, Nae).
În sezonul trecut, CS Ceptura – CS Păuleşti 0-3 (Nae 2, Popa) / CS Păuleşti – CS Ceptura 5-2 (Ciobanu 2, M. Mihai, Bărăgan, Pripu – Dinu 2).
Arbitri: Bogdan Zahiu - Cristinel Damian, Cristian Lefter.
Observatior: Octavian Grigore.


sâmbătă, 4 iunie, ora 11.00
Măneciu: Avântul Măneciu – Astra II
În tur, 3-1 (C. Stoian 2, Filip – Răileanu).
În etapa precedentă, CS Blejoi – Avântul Măneciu 10-0 (Ivan 4, Dr. Gheorghe, I. Dumitru, Cr. Vasile, Fl. Badea 3) / Astra II – Progresul Drăgăneşti 9-0 (Lazăr, Bondilă, C. Stan, Şt. Stan 2, Banu, Pahonţu, H. Nicolae, A. Gheorghe).
În sezonul trecut nu s-au întâlnit.

Arbitri: Sergiu Târşoreanu - Stelian Mălăroiu, Bogdan Mociorniţă.
Observator: Tudor Negoiţă.

4056 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

551 vizualizari
25 feb. 2024 16:06

Argint pentru Eduard Unguroaica, la săritura în lungime, în etapa a doua a Campionatului Național de Atletism

După o primă zi cu patru clasări pe podium pentru sportivii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, duminică, 25 februarie, Campionatul Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 și sub 18 ani, etapa a doua, a continuat, atleții câmpineni fiind înscriși în alte câteva probe.

657 vizualizari
25 feb. 2024 15:38

Cupa României, faza județeană, turul al II-lea. CS Scorțeni Mislea - Sportul Câmpina 1-3

După ce în primul tur al fazei județene a Cupei României a trecut cu 1-0, pe teren propriu de CS Șotrile, Sportul Câmpina a jucat duminică, 25 februarie, în turul secund, în deplasare, la Mislea, cu formația CS Scorțeni Mislea.

Alte stiri recente

132 vizualizari
25 feb. 2024 19:15

Apa de la Șipot Lac, din Câmpina, nu este potabilă

Primăria municipiului Câmpina a informat în cursul zilei de vineri, 23 februarie, că apa de la Șipotul de la Lac nu este potabilă.

151 vizualizari
25 feb. 2024 18:06

Mai mulți bani pentru bisericile din Câmpina

Cu 10% mai mult față de anul 2023 vor primi bisericile din Câmpina în acest an dacă se va aproba proiectul inițiat de primarul Alin Moldoveanu privind alocarea de sume pentru bisericile din Câmpina.