Participare record la Concursul de creație literară pentru elevi de la Biblioteca Municipală ”Dr. C.I. Istrati” Câmpina

Social (Categoria articolului)

Concursul de creație literară adresat elevilor din școlile și liceele câmpinene a strâns la ediția din acest an un număr record de participanți - 92. Marți, 29 noiembrie 2022, imediat după prânz, a avut loc festivitatea de premiere, la care administrația locală a fost reprezentată de Liviu Davidescu, consilier local, președintele Comisiei pentru Cultură și Tineret din cadrul Consiliului Local Câmpina.

Iată și lista premianților, inclusiv a celor care au primit diplome de participare, și a profesorilor care i-au îndrumat:
Ciclul primar
Premiul I:
- Ana Popa, Școala Gimnazială Centrală
- Matei Rareș Bejan, Școala Gimnazială Centrală
- David Mincu, Școala Gimnazială Centrală
Premiul al II-lea:
- Alexandra Gabriela Bordea, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- David Mihai Lungu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Sara Maria Tuțică, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Iulia Maria Pavel, Școala Gimnazială Centrală
Premiul al III-lea:
- Luca Mincu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Raluca Necșoiu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Andrei Ulieru, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Maria Alexia Alexe, Școala Gimnazială Centrală

Ciclul gimnazial

Premiul I:
- Mara Nistor, Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”
- Bianca Enache, Școala Gimnazială "B.P. Hasdeu"
- Sara Maria Bucur, Școala Gimnazială ″Ion Câmpineanu″
- Maria Daiana Drăgan, Școala Gimnazială ″Ion Câmpineanu″
- Rareș Ștefan Lungu, Școala Gimnazială "Alexandru Ioan Cuza"
Premiul al II-lea:
- Ingrid Wolf, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Mihai Eduard Pălărie, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Miriam Ioana Petcu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Bianca Lazăr, Școala Gimnazială ″Ion Câmpineanu″
- Teodora Maria Brezeanu, Școala Gimnazială ″Ion Câmpineanu″
Premiul al III-lea:
- Mara Dinu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
- Oana Maria Ivănescu, Școala Gimnazială ”Al. I. Cuza”
- Andreea Elena Bunescu, Școala Gimnazială Centrală
- Andreea Miruna Matei, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Veronica Ioana Vasile, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”

Ciclul liceal
Premiul I:
- Antonia Alexandra Dobrescu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Bianca Savu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Premiul al II-lea: Nicoleta Eftimie, Liceul Tehnologic Energetic
Premiul al III-lea:
- Anca Maria Giuroiu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
- Aurelia Mariana Vintilă, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”

Profesori coordonatori: Rodica Zăvoianu, Maria Ghinea, Mihaela Moldoveanu, Drusila Neacșu, Monica Trăistaru, Florentina Koutoulias, Cristina Enescu, Ana State, Nadia Soroiu, Ștefania Dimache, Mălina Vasile, Luminița Mischie, Cristina Dinu.

Diplome de participare
Andrei Damian Dimitriu, Școala Gimnazială Centrală
Andrei Teodor Popa, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Sara Mihai, Școala Gimnazială Centrală
Andrei Pătrașcu, Școala Gimnazială Centrală
Andreea Simona Achim, Școala Gimnazială Centrală
Teodora Ștefănescu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Matei Gabriel Ionașcu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Tudor Mihai Vasiliu, Școala Gimnazială Centrală
Rebeca Mațcov, Școala Gimnazială Centrală
Sara Maria Popovici, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Alesia Dinescu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
David Balaban, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Teodor Petrescu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Daria Pătran, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Denisa Stanciu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Ana Maria Băicoianu, Școala Gimnazială Centrală
Mara Alexandra Dragomir, Școala Gimnazială Centrală
Rareș Andrei Alexe, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Mălina Bizadea, Colegiul Național ”Nicolae Grigorecu”
Yannys Alexandru Ciorăscu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Daria Maria Dima, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Patrick Nicolas Goran, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Luca Norbert Ionescu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Antonia Mihaela Iordan, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Ariana Gabriela Moldoveanu, Colegiul Național ”Nicolae Grigporescu”
Antonia Maria Pascu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Sophia Maria Popa Dinescu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Timeea Elena Radu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Sara Maria Treică, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Constantin David Vîlcu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Rihanna Mihaela Zavragiu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Beatrice Cristiana Bănescu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Rareș Ionuț Popa Turtureanu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Daria Iris Giurgică, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Emma Andreea Mihalache, Școala Gimnazială ”Al. I. Cuza”
Ioana Maria Davidoiu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Eva Caragioiu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Sara Maria Cotruț, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Maria Lupu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Andrei Valentin Pășălan, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Eveline Ioana Grancea, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Ecaterina Rîndașu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Alexia Maria Ioana, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Iulia Maria Chirobocea, Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”
Mara Elena Zaharia, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Bianca Lazăr, Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”
Maia Ștefania Trăistaru, Școala Gimnazială ”Ion Câmpineanu”
Maya Ioana Rostaș, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Alex Marian Dinu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Ileana Vlad, Școala Gimnazială ”Al. I. Cuza”
Mihaela Bunoiu, Școala Gimnazială ″B.P. Hasdeu″
Mara Ștefana Abălașei, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Ingrid Maria Nițu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Ariana Duță, Scoala Gimnaziala ”B.P. Hasdeu”
Helena Hoban, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Alexia Nuțulescu, Liceul Tehnologic Energetic
Ștefania Stanciu, Liceul Tehnologic Energetic
Anabela Ioana Mihai, Liceul Tehnologic Energetic
Bianca Maria Oprea, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Gabriela Horjea, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Irina Iorgu, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Alexia Drăgan, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Andreea Șerbulea, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”
Andreea Maria Gherasim, Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”

3777 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Social

1251 vizualizari
05 feb. 2023 20:01

Numărul salariaților din Câmpina a scăzut în perioada 2016-2020

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă (PMUD) al municipiului Câmpina se află în consultare publică până pe 13 februarie 2023. Așa cum v-am promis, revenim asupra unora dintre datele pe care le-am considerat interesante din acest document, care urmează a fi supus dezbaterii și votului Consiliului Local, cel mai probabil chiar la finalul acestei luni.

2591 vizualizari
03 feb. 2023 08:24

Despre nonviolență în școli. Primarul Alin Moldoveanu s-a întâlnit cu copiii din ciclul primar de la ”Grigorescu”

De-a lungul acestei săptămâni, în majoritatea unităților de învățământ au avut loc acțiuni prin care să fie marcată Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală. Copiii de la ciclul primar din cadrul Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” s-au întâlnit, în cadrul acestui șir de acțiuni, cu primarul municipiului Câmpina, Alin Moldoveanu.

Alte stiri recente

963 vizualizari
06 feb. 2023 21:17

Scurt și la... subiect, cu profesor Roxana Stan, directorul Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina

În această serie de interviuri vă vom oferi ocazia să aflați și alte lucruri din viețile unor oameni cunoscuți din Câmpina. Emisiunea se desfășoară în format flash-interviu, cu întrebări punctuale și răspunsuri scurte și... la subiect. Vor fi întrebări atât în legătură cu cariera profesională a invitaților noștri, dar și din viața lor particulară.

1540 vizualizari
06 feb. 2023 17:39

Un autoturism s-a răsturnat pe DN1, între Câmpina și Ploiești. Doi tineri au ajuns la spital

Pe DN1, în zona Paralela 45, pe sensul de mers Ploiești - Câmpina, a avut loc luni după-amiază un accvident rutier, în urma căruia un autoturism s-a răstunat în afara părții carosabile.