Cupa României, optimi de finală, faza judeţeană. Avancronici şi delegări

Sport (Categoria articolului)

Timp de două zile, marţi şi miercuri, sunt programate partidele contând pentru optimile de finală ale fazei judeţene a Cupei României. Performerele actualei ediţii sunt, până acum, trei echipe din Liga C şi una din Superliga B, care au ajuns să joace cu echipe din primul eşalon pentru un loc în sferturile competiţiei. Iată programul, avancronicile şi delegările:

marţi, 17 aprilie, ora 17.00
Brebu: AFC Brebu – CS Măneşti Coada Izvorului
Loc în clasament: AFC Brebu – locul 11, Liga A; CS Măneşti Coada Izvorului – locul 13, Liga A.
Cum s-au calificat: AFC Brebu – 4-2 cu Muntenii Câmpina; CS Măneşti Coada Izvorului – 3-0 cu Unirea Brăteşti.
Ultimul meci din campionat: Unirea Urlaţi – AFC Brebu 1-0, pe 14 aprilie, Liga A; CS Măneşti Coada Izvorului – CS Cornu 0-3, pe 15 aprilie, în Liga A.
Arbitri: Andrei Moroiţă – Emil Mateescu, Valentin Dediu.

miercuri, 18 aprilie, ora 17.00
Cornu: CS Cornu – Tricolorul Breaza
Loc în clasament: CS Cornu – locul 8, Liga A; Tricolorul Breaza – locul 6, Liga A.
Cum s-au calificat: CS Cornu – 6-2 cu Viitorul Proviţa de Sus; Tricolorul Breaza – 3-2 cu CSC Berceni.
Ultimul meci din campionat: CS Măneşti Coada Izvorului – CS Cornu 0-3, pe 15 aprilie, Liga A; Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 2-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Valentin Dimitru – Emilian Chipon, Alex Chioibaşu.

Urlaţi: Unirea Urlaţi – CS Blejoi
Loc în clasament: Unirea Urlaţi – locul 12, Liga A; CS Blejoi – locul 1, Liga A.
Cum s-au calificat: Unirea Urlaţi – 4-1 cu Ştiinţa Albeşti; CS Blejoi – 2-0 cu CS Brazi Popeşti.
Ultimul meci din campionat: Unirea Urlaţi – AFC Brebu 1-0, pe 14 aprilie, Liga A; CS Blejoi – Tricolorul Breaza 1-1, pe 6 aprilie, Liga A.
Arbitri: Eduard Zamfir – Andrei Sotir, Cristinel Damian.

Sălciile: Rapid Sălciile – Avântul Măneciu
Loc în clasament: Rapid Sălciile – locul 1, Liga C, Seria Mizil; Avântul Măneciu – locul 7, Liga A.
Cum s-au calificat: Rapid Sălciile – 6-0 cu Viitorul Fulga; 2-2, 6-2, după prelungiri, cu Progresul Boldeşti Grădiştea; 6-0 cu Akademika Ploieşti; 5-0 cu AS Gorgota; 3-0 cu Voinţa Ciorani; 8-2 cu CS Ceptura; Avântul Măneciu – 2-2, 3-3, 4-2, după lovituri de departajare, cu Brădetul Ştefeşti.
Ultimul meci din campionat: Victoria Fântânele – Rapid Sălciile 2-4, pe 14 aprilie, Liga C; CS Păuleşti – Avântul Măneciu 4-0, pe 15 aprilie, Liga A.
Arbitri: Alex Vulpe – Eduard Pârâianu, Vasile Creţu.

Cocoşeşti: Real Rio Cocoşeşti – FC Băneşti
Loc în clasament: Real Rio Cocoşeşti – locul 6, Superliga B; FC Băneşti – locul 3, Liga A.
Cum s-au calificat: Real Rio Cocoşeşti – 5-1 cu Stejarul Goruna; 3-0 cu Petrolul 95 Ploieşti; FC Băneşti – 5-2 cu Petrolul Ologeni.
Ultimul meci din campionat: Real Rio Cocoşeşti – Petrolul Băicoi 6-3, pe 14 aprilie, Supelriga B; FC Băneşti – Unirea Teleajen 5-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Laurenţiu Piciu – Costin Drăgănescu, Adrian Ioniţă.

Ploieşti: Unirea Teleajen – Teleajen Văleni
Loc în clasament: Unirea Teleajen – locul 14, Liga A; Teleajen Văleni – locul 5, Liga A.
Cum s-au calificat: Unirea Teleajen – 3-0 cu Rapid Mizil; Teleajen Văleni – 6-2 cu Voinţa Vărbilău.
Ultimul meci din campionat: FC Băneşti – Unirea Teleajen 5-0, pe 14 aprilie, Liga A; Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 2-0, pe 14 aprilie, Liga A.
Arbitri: Alex Zafiriadis – Paul Manu, Andrei Dan.

Puchenii Moşneni: Viitorul Puchenii Mari – Petrolistul Boldeşti
Loc în clasament: Viitorul Puchenii Mari – locul 2, Liga C, Seria Câmpina; Petrolistul Boldeşti – locul 4, Liga A.
Cum s-au calificat: Viitorul Puchenii Mari – 4-2 cu CS Şirna Varniţa; 3-2 cu CS Brazi; 2-0 cu Muntenia Blejoi; 3-2 cu AS Strejnic; 3-3, 4-2, după lovituri de departajare, cu CSO Plopeni;  Petrolistul Boldeşti – 6-1 cu CS Măneşti Băltiţa.
Ultimul meci din campionat: Arizona Zalhanaua – Viitorul Puchenii Mari 0-4, pe 15 aprilie, Liga C; Petrolistul Boldeşti – CS Ceptura 3-1, pe 13 aprilie, Liga A.
Arbitri: Eduard Neagu – Cristian Lefter, Andrei Auraş.

Drajna: AS Starchiojd – CS Păuleşti
Loc în clasament: AS Starchiojd – locul 1, Liga C, Seria Văleni; CS Păuleşti – locul 2, Liga A.
Cum s-au calificat: AS Starchiojd – 5-0 cu Tricolor Coţofeneşti, 1-0 cu Avântul Bertea; 3-1 cu Voinţa Măgurele; 1-1, 2-2, 5-4, după lovituri de departajare, cu Victoria Olteni; 3-2 cu Tinereţea Izvoarele, 3-0 cu Măgura Slănic; CS Păuleşti – 4-0 cu CS Brazi Negoieşti.
Ultimul meci din campionat: AS Starchiojd – CS Scorţeni Mislea 5-0, pe 7 aprilie, Liga C; CS Păuleşti – Avântul Măneciu 4-0, pe 15 aprilie, Liga A.
Arbitri: Ionuţ Neagu – Mihai Dobre, Laurenţiu Iancu.

3911 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

684 vizualizari
11 apr. 2024 17:16

Liga A Prahova, etapa a 24-a. Programul și delegările

Jocurile etapei a 24-a din Liga A Prahova vor avea loc la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările:

576 vizualizari
10 apr. 2024 17:50

Handbal feminin, juniori III. ACS Ștefan Birtalan București - CS Câmpina 41-42, după un meci de infarct

Fetele lui Daniel Vasile au jucat miercuri la prânz, în Sala ”Lucian Grigorescu”, din București, cu ACS Ștefan Birtalan.

Alte stiri recente

127 vizualizari
12 apr. 2024 15:14

Sancțiuni de peste 40.000 lei au fost aplicate de polițiștii prahoveni într-o singură zi, inclusiv la Câmpina

Polițiștii prahoveni au desfășurat activități cu caracter preventiv în mai multe localități ale județului, inclusiv la Câmpina, iar în cursul unei singure zile, 11 aprilie 2024, valoarea acestora a fost de peste 40.000 lei.

236 vizualizari
12 apr. 2024 13:32

Gabriela Adelina Codreș, judecător la Secția Penală a Judecătoriei Ploiești, a fost desemnată președintele Biroului Electoral Câmpina

Zilele trecute a avut loc desemnarea președinților și locțiitorilor Biroului Electoral din fiecare localitate, inclusiv la nivelul județului Prahova.