CONTACT

Câmpina a găzduit finala judeţeană a Olimpiadei Sportului Şcolar la rugby-tag, echipe de gimnaziu

- Sport -

După ce joi, la sala de sport a Colegiului Naţional "Nicolae Grigorescu" din Câmpina a avut loc finala judeţeană a Olimpiadei Sportului Şcolar la rugby-tag, pentru echipe de liceu, vineri, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol a avut loc aceeaşi competiţie, dar pentru echipe de gimnaziu.

Au fost prezente opt echipe, împărţite în două grupe, echipele fiind mixte, formate atât din băieţi, cât şi din fete. A fost o zi frumoasă pentru cei mai mulţi elevi participanţi şi o bună propagandă pentru acest sport. Iată şi rezultatele înregistrate:
Şcoala Măgureni - Şcoala Cocorăştii Colţ 4-3
Ocupantele primelor trei locuri au fost recompensate cu o cupă şi câte o minge, oferite de Federaţia Română de Rugby.

30 Mar 2018 21:57 4315 vizualizari

Comentarii

840 vizualizari 28 May 2024 21:53 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina a pierdut semifinala și va juca finala mică

În penultima zi a turneului final al Campionatului Național de Handbal feminin jujniori III, Spernață, care are loc la Sceava, CS Câmpina a pierdut semifinala.

citeste mai mult
1813 vizualizari 27 May 2024 20:26 La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

Tennis Premium Trophy este denumirea turneului internațional de tenis de câmp, care a început luni, 27 mai, la Câmpina, la baza sportivă Tenis Premium Club.

1073 vizualizari 27 May 2024 18:05 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - HC Bizău Ocna Șugatag 22-16

În ultimul meci din grupele turneului final al Campionatului Național de Handbal Feminin juniori III, Speranță, care are loc la Suceava, CS Câmpina a învins clar, la șase goluri diferență, formația HC Bizău Ocna Șugatag, 22-16.

1636 vizualizari 26 May 2024 22:10 Noi medalii pentru atletismul câmpinean la Campionatul municipiului București pentru copii

Campionatul municipiului București la atletism pentru copii s-a încheiat duminică, sportivii câmpineni obținând noi medalii, dar mai ales speranța că drumul pe care s-a pornit este unul bun, dătător de speranțe că această frumoasă tradiție a Câmpinei va continua.

Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism